Żywienie krów rasy limousine za pomocą siana - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
zywienie-krow-rasy-limousine-za-pomoca-siana
PYTANIE:Witam mam pytanie, czy mogę żywic krowy limousine cały rok sianem ponieważ nie posiadam pastwisk?

 

ODPOWIEDŹ:

Witam

Jeżeli przez cały rok siano będzie jedyną paszą, to takie żywienie może być trochę „ubogie”. Natomiast gdy siano, będzie „podstawową” paszą objętościową plus do tego niewielkie ilości paszy treściwej z dodatkiem źródła białka lub jakieś wysłodki, to w takim przypadku nie ma żadnych przeciwskazań, aby siano stanowiło „podstawową” paszę objętościową. Krowy te nie muszą być intensywnie żywione. Szczególną uwagę należy zwrócić na kilka ważnych okresów w życiu krowy takimi okresami są np. okres rui kiedy krowy muszą mieć zapewnioną wystarczającą ilość energii, aby zwiększyć prawdopodobieństwo zapłodnienia.

 

Okres po porodzie, kiedy krowa musi mieć energię na odbudowanie rezerw ciała oraz produkcję mleka dla  cielęcia. Po okresie laktacji, krowie zmniejsza się zapotrzebowanie na energię i wysokiej jakości siano, może wystarczyć. Jednak nie zapominajmy o żywieniu mineralno-witaminowym, aby przyszły osesek mógł rozwijać się w prawidłowy sposób.

 

Mam nadzieję, że przybliżyłem (chociaż trochę) problematykę „monotematycznego” żywienia krów mięsnych.

Pozdrawiam

Ekspert ds. żywienia bydła

 


Zaloguj się aby dodać komentarz