Żywienie cielaków za pomocą kiszonki z kukurydzy - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
zywienie-cielakow-za-pomoca-kiszonki-z-kukurydzy
PYTANIE:Witam mam pytanie od którego tygodnia życia można karmić cielaki kiszonko z kukurydzy

 

ODPOWIEDŹ:

Witam

Podawanie cielętom kiszonki z kukurydzy można rozpocząć już nawet od 3-4 tygodnia życia cielęcia. Od  około 4-6 dnia można podawać cielęciu mieszankę „starterową” składającą się np. z ziaren zbóż (mogą być całe lub płatkowane) taka mieszanka pobudza rozwój przedżołądków.

 

Oprócz własnych mieszanek można podawać cielętom pasze komercyjne typu „CJ”. Obok „musli” powinno znajdować się dobrej jakości siano. Po przyzwyczajeniu cielęcia do pasz stałych możemy zacząć wprowadzać nowe np. kiszonkę z kukurydzy. Będzie to bardziej forma zapoznania się cielęcia z nową paszą niż jego karmienia. Niedopuszczalnym jest dawanie w tym okresie pasz nadpsutych, czy zepsutych. Kiszonka musi być jak najlepsza by nie stworzyć możliwości pojawienia się biegunki.

 

Pozdrawiam

Ekspert ds. żywienia


Zaloguj się aby dodać komentarz