Obornik - śmierdzący problem - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
obornik-smierdzacy-problem
PYTANIE: Z mojej płyty obornikowej od jakiegoś czasu strasznie... śmierdzi. Raczej nie zmieniałam mocno żywienia. Są ponoć jakieś preparaty, ktore można dodawać do obornika i gnojowicy. Proszę o jakieś informacje na och temat. 

ODPOWIEDŹ:

Preparaty takie na polskim rynku owszem istnieją. Chodzi tu oczywiście o tzw. EMY czyli Efektywne Mikroorganizmy.

Zachęcam do poczytania o nich np. na http://www.bukaciarnia.pl/aktualnosci/efektywna-dezynfekcja-ekologiczna.html, http://www.emy.com.pl/, http://www.emgreen.pl/, czy http://www.efektywnemikroorganizmy.com/.

Efektywne Mikroorganizmy to mieszanina kultur pożytecznych mikroorganizmów, które wywołują procesy fermentacji, dzięki czemu zmniejsza się objętość obornika, a jego jakość wzrasta (masa organiczna staje się dostępna dla roślin zaraz po wprowadzeniu do gleby). EM ograniczają straty azotu, czyli eliminują odór z pomieszczeń inwentarskich czy płyty obornikowej ale także likwidują kożuch na powierzchni gnojowicy.

EMY eliminują nieprzyjemne zapachy w miejscach, gdzie tylko jest możliwość rozwoju drobnoustrojów (obory, obornik, odpływy kanalizacyjne, szambo, wysypiska ścieków, itd.). Stosując je, zwalczamy również mikroorganizmy chorobotwórcze, poprawiając stan sanitarny.

Popularność EM-ów ciągle rośnie co wskazuje, że jest to obecnie najskuteczniejsza technologia mikrobiologicznej higienizacji osadów i redukcji odoru.

 

Pozdrawiam,

 

inż. Marlena Michalska

 

http://www.roik.pl/uzdatnianie-gnojowicy-i-obornika-z-zastosowaniem-technologii-efektywnych-mikroorganizmow/

http://www.emy.com.pl/

http://www.emgreen.pl/

http://www.efektywnemikroorganizmy.com/.

 


Zaloguj się aby dodać komentarz