Import Belgian Blue - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
import-belgian-blue
 PYTANIE:
Witamchciałbym sie dowiedzieć czy opłacalne jest importowanie Francja, Belgia, w Polsce nie potrafię znalesc, czystych jałówek rasy belgian blue 20szt. w celu pozyskiwania czystej rasy opasów. Czy ta rasa jest wdzięczną rasą?
W Chwili obecnej hoduje opasy simental limuze itp. mieszańce, mam ochotę na więcej i wydajniej.
Z Góry Dziękuję za Odpowiedz.
Pozdrawiam.


ODPOWIEDŹ:

Witam, 

Krowy Belgijskie Błękitne w czystości rasy w Polsce praktycznie nie wystepują, najczęsciej można spotkać mieszańce z HF-em. Rasa ta charakteryzuje się wybitną mięsnością rzędu ponad 70% ale to jest tylko jeden z nielicznych plusów. Jest to rasa wymagająca. Decydując się na import jalówek musisz wziąść pod uwagę że są one chorowite, delikatne a ponad 90% porodów odbywa się za pomocą cesarskiego cięcia, więc bez częstych wizyt lekarza weterynarii w stadzie się nie obędzie. W naszych warunkach najlepiej sprawdzają się rasy które utrzymujesz.

Pozdrawiam

Grzegorz Przeździecki

 

 

Zaloguj się aby dodać komentarz