Budowa bukaciarni - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pytanie Użytkownika:


Planuje wybudować w przyszłym roku wolno-stanowiskową bukaciarnie, w której zwierzęta miałyby być utrzymywane częściowo na matach częściowo na rusztach... chciałem się zapytać czy takie rozwiązanie jest funkcjonalne i czy ma dobry wpływ na kondycje i zdrowie opasów.. wymiary buchty wynosić będą 3x4m(buchty na 4 sztuki), z czego 3m od stołu paszowego pokryte będą matami a 1m rusztami. Cała wizja nowego budynku jest tylko moim pomysłem, więc dlatego proszę o poradę

 


Odpowiedź eksperta (prof. Jan Szarek):


Planuje się zwykle bukaciarnię na 30-50 lat użytkowania. Stąd też warto zlecić wykonanie projektu specjaliście np.doradcy z ODR-u, biura projektów itp. To co Pan planuje jest nieracjonalne i nie do przyjęcia wg mnie. Ewentualnie warto sięgnąć do podręczników chowu bydła (np. Grodzkiego) lub czasopism specjalistycznych (np."Bydło")

Zaloguj się aby dodać komentarz