Pomiar stanowiska dla krów - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
pomiar-stanowiska-dla-krow
PYTANIE:  Jak powinien być wykonywany pomiar stanowiska dla krów ograniczonego rurami w części przedniej od korytarza paszowego. Jaki przepis prawa reguluje wykonanie takiego pomiaru.  ODPOWIEDŹ: 

 

Minimalne warunki utrzymania poszczególnych gatunków zwierząt gospodarskich opisuje Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 2 września 2003 roku (Dz.U. 2003 Nr 167, poz. 1629, z późn. zm.)

Niestety rozporządzenie nie podaje metodyki w jaki sposób powinien być wykonany pomiar.

Natomiast podaje wymiary legowiska dla różnych grup zwierząt.

Jednakże legowisko zaczyna się od krawędzi wewnętrznej legowiska – czyli w Pana przypadku od rury do końca stanowiska.

Szczegółowych informacji na temat warunków utrzymania zwierząt powinien udzielić powiatowy lekarz weterynarii ze względu na fakt że wymogi wzajemnej zgodności kontrolowane są przez Inspekcję Weterynaryjną.

Jeśli jest Pan na etapie budowy lub prac budowlanych dostosowujących stanowiska w budynku inwentarskim dla uniknięcia ewentualnych konsekwencji sugerowałbym zwrócić się do Powiatowego Lekarza Weterynarii o interpretację niniejszego rozporządzenia.

Jeśli powyższa informacja nie zaspokoiła Pana pytania, proszę o informację.

Proszę również o podanie informacji jakich krów dotyczy: mlecznych czy mięsnych (rozumiem że mamek cieląt do dalszego opasu? Czy tak?)


Pozdrawiam,

dr Adam Drosio

Zaloguj się aby dodać komentarz