Czy w grupie producentów rolnych jako spółce z o.o. lub spółdzielni podział zysków może być proporcjonalny do ilości towaru sprzedanego przez danego członka grupy? - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Grupa producentów może przyjąć rozwiązanie polegające na tym, że członkowie dzielą się zyskiem grupy proporcjonalnie do wysokości obrotów (ilości towaru sprzedanego przez grupę i ilości zakupionych środków do produkcji). To rozwiązanie jest zalecane dla grup producentów. Ponadto w taki sposób działa też większość organizacji producentów w Unii Europejskiej. Wydaje się ono logiczne, ponieważ ten kto sprzedał najwięcej w rzeczywistości przyniósł grupie procentowo najwięcej korzyści. Przy tym rozwiązaniu dobrze jest, aby wszyscy członkowie posiadali równą ilość udziałów. Można to zapisać w umowie spółki. Nie będzie wtedy sytuacji, w której ktoś sprzedaje poprzez grupę mało towaru ale oczekuje wysokiej dywidendy z powodu posiadania znacznej liczby udziałów.

Zaloguj się aby dodać komentarz