Co dzieje się z pomocą finansową, kiedy grupa kończy działalność i wykreśla się z rejestru marszałka? Czy można ją rozdać członkom grupy? - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Grupa, która kończy działalność, czyli wykreśla się z rejestru marszałka, powinna niewydaną pomoc zwrócić, gdyż ta przyznawana jest grupie, czyli zarejestrowanemu przedsiębiorcy prowadzącemu działalność gospodarczą, a nie jej członkom. Wsparcie jest przyznawane wyłącznie w celu ułatwienia tworzenia i działalności administracyjnej grupy, co oznacza, że pomoc niewykorzystana wcale lub niezgodnie z przeznaczeniem podlega zwrotowi, zwłaszcza jeżeli grupa chce zakończyć swoją działalność.

Grupa, która nie została wykreślona z rejestru marszałka, powinna prowadzić działalność, dla której powstała, w szczególności jej członkowie zobowiązani są produkować razem rocznie tyle, ile w poszczególnych kategoriach określa załącznik do rozporządzenia z wykazem grup produktów. Grupa, która chce zakończyć działalność, powinna zostać wykreślona z rejestru grup, a niewykorzystana przez nią pomoc podlega zwrotowi organowi ją wypłacającemu. Nie można jej rozdać członkom. Pomoc jest przyznawana grupie, nie jej członkom.

Zaloguj się aby dodać komentarz