... a może mikrogranulaty? - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
a-moze-mikrogranulaty
Na wydajność bydła składa się wiele elementów, takich jak właściwe warunki chowu, higiena i karmienie. Skąd jednak brać pewność, że zwierzęta otrzymują wszystkie niezbędne składniki? Może więc warto bliżej poznać mikrogranulaty?Zwierzęta, podobnie jak ludzie, dla prawidłowego rozwoju organów powinny wraz z pożywieniem przyjmować wszystkie niezbędne składniki. Szczególnie ważne jest to w przypadku bydła mlecznego i mięsnego, gdyż to, co czym je karmimy, bezpośrednio przekłada się na jakość mleka, produktów mlecznych oraz mięsa.

Podając bydłu pasze, zarówno te kupne, jak i własnej produkcji, nie zawsze możemy mieć pewność, że zwierzęta otrzymują pełen kompleks witamin i mikroelementów. Warto tutaj przypomnieć, że drożdże pokarmowe wspomagają trawienie żwacza, selen wspomaga organizm podczas porodu i laktacji, metionina poprawia zawartość białka w mleku i zwiększa jego produkcję u krowy, zeolity wyłapują nadmiar amoniaku, a polifenole wspomagają układ odpornościowy.

Osobną kategorię stanowią także ekstrakty z alg, szczególnie cenne dla organizmów roślinożerców. Są bogatym źródłem wysoce przyswajalnych pierwiastków takich jak cynk, fluor, potas, fosfor, żelazo, miedź, mangan, wapń, jod. Zawierają wiele witamin i aminokwasów. Zawierają wysokowartościowe białko.

 

Trudno jednak w codziennym żywieniu zwierząt zapewnić im niezbędny kompleks wszystkich składników odżywczych, dlatego pewnym rozwiązaniem mogą być mikrogranulaty, które miesza się z paszą treściwą. Mieszanki można dobrać według własnych potrzeb, zależnie od tego, czy skupiamy się na produkcji mlecznej, czy mięsnej.

 

Źródło: AgroFact.pl

Zaloguj się aby dodać komentarz