Baza wiedzy - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

harmonogram-naborow-prow-2014-2020

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
21 stycznia na konferencji prasowej, która odbyła się w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przedstawiony został harmonogram naborów wniosków w ramach PROW 2014-2020.Poniżej poszczególne terminy naborów. Premie dla młodych rolników – marzec 2016Modernizacja gospodarstw rolnych (obszary A,B, C,D) – marzec 2016Tworzenie grup producentów i organizacji producentów – czerwiec 2016Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej – sierpień 2016 (termin uzależniony od wystąpienia klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk)
wykaz-kodow-literowych-do-oznaczania-ras-bydla

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wszystkie zdarzenia zachodzące w gospodarstwie (urodzenia, padnięcia, sprzedaże) muszą być  odnotowane na wzorach stron wsadowych do Księgi Rejestracji Stada, na których rasę oznacza się zgodnie z kodem literowym.Wykaz obowiązujących kodów literowych znajduje się poniżej:  Kod literowy
kolczykowanie-bydla

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
Kolczyki stosowanie do znakowania bydła składają się z dwóch części: żeńskiej i męskiej, które są odpowiednio zakładane z przodu i tyłu ucha zwierzęcia. Wykonywane są one z giętkiego tworzywa o żółtej barwie oraz tak skonstruowane, aby nie doszło do samookaleczenia oznakowanego zwierzęcia.  Znaki identyfikacyjne, czyli koczyki zakładane są w tak sposób aby: