Co to jest feedlot? - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
co-to-jest-feedlot
Feedlots lub feedyard jest to ostatni etap w intensywnej produkcji bydła mięsnego szeroko stosowany w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii. W tym etapie największy nacisk nakłada się na efektywny przyrost masy ciała zwierząt. W tym okresie bydło utrzymywane jest w zagrodach mieszczących po tysiące sztuk bydła, gdzie karmione są wysokoenergetycznymi paszami.Celem feedlotów jest zwiększenie przyrostów masy ciała zwierząt w bardzo krótkim czasie.Produkcja

Od urodzenia do osiągnięcia masy ciała około 290-320 kg (około 1 roku) bydło utrzymywane jest na wielkoobszarowych pastwiskach. Następnie po osiągnięciu tej masy ciała, sztuki te przepędza się do feedlotów. Bydło w zagrodach spędza około sześć-siedem miesięcy. Potem osiągając satysfakcjonującą masę ciała, sztuki te kierowane jest na ubój.

Opasane sztuki w feedlotach żywione 3 razy dziennie. W dawkach znaleźć można: kukurydzę i produkty jej przetwarzania, zboża, lucernę, siano, ziemniaki, a także dodatki takie jak: mączki, mieszanki mineralno-witaminowe, drożdże i premiksy.
Pzykładowe proporcje w dawce bydła to: około 62% pasz objętościowych, 31% ziarna zbóż, 5% dodatki mineralno-witaminowe, 2% premiksy.

Jak to wygląda w rzeczywistości? Zapraszamy do obejrzenia filmików

http://www.bukaciarnia.pl/filmy/widok-z-drona-na-feedloty.html

http://www.bukaciarnia.pl/filmy/feedloty-w-australii.html

Źródła:
agricultureproud.com
Clark, Gruzję i Jaime Malaga. 2005. „West Texas feedlots: rzeczywistość i perspektywy”. Texas Tech University.

Zaloguj się aby dodać komentarz