Czy PROW jest dla kobiet? - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
pola.jpg
Zamierzeniem organizatorów konferencji było stworzenie płaszczyzny do wymianu poglądów, a także dyskusja nad możliwościami jakie niesie nowa perspektywa finansowa UE w zakresie wykorzystania potencjału kobiet wiejskich do rozwoju społeczno - gospodarczego kraju. Podstawą rozwoju wsi jest rodzina, a głównym filarem rodziny kobieta. Mam nadzieję, że w trakcie dyskusji zostaną wskazane kierunki działań, które należy podejmować, aby wieś stała się atrakcyjnym miejscem życia i pracy dla kobiet - podkreślił uczestniczący w konferencji minister Stanisław Kalemba.


Minister wskazał na małe zagospodarowanie potencjału kobiet wiejskich i na potrzebę większego ich zaangażowania w rozwój obszarów wiejskich. Podkreślił, że wraz ze zmianami gospodarczymi zachodzącymi na wsi zmienia się także rola mieszkających tam kobiet. Nowa perspektywa finansowa UE niesie możliwości stworzenia rozwiązań umożliwiających pełniejsze wykorzystanie potencjału intelektualnego i zasobu pracy kobiet - poinformował minister Kalemba.


Wprowadzeniem do dyskusji była prezentacja wyników przeprowadzonego w tym roku, na zlecenie resortu, badania „Sytuacja kobiet w rolnictwie i na obszarach wiejskich. Specyfika, standardy, parytety i oczekiwania".


Konferencja została zorganizowana z inicjatywy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie. Uczestnikami jej byli przedstawiciele Parlamentu, administracji rządowej, Kancelarii Prezydenta RP, świata nauki, samorządów lokalnych, rolniczych i kobiecych organizacji pozarządowych i społeczno-zawodowych.


Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Redakcja AgroNews

Zaloguj się aby dodać komentarz