Brak zgody na samowolę ekoterrorystów - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nie ma zgody rolników na działalność pseudoekologów, podszywających się pod urzędników, którzy  nazywając się inspektorami ochrony zwierząt czy też pracownikami biura ochrony zwierząt, bez konsultacji z właściwymi organami państwa, samowolnie wkraczają na teren gospodarstw, by odebrać im zwierzęta.

Rolnicy chcą zakończenia samowoli prywatnych organizacji, które bez konsultacji, chociażby z władzami samorządu czy lokalnej Inspekcji Weterynaryjnej wchodzą na posesje rolników i odbierają im zwierzęta gospodarskie. W rzeczywistości, nie zawsze mają pojęcie o tym jak wygląda chów i hodowla zwierząt gospodarskich. Dlatego wczoraj, podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt, rolnicy głośno i licznie sprzeciwiali się tego typu lukom prawnym w ustawie o ochronie zwierząt.  

Rolnicy, przybyli w piątek do Sejmu, na posiedzenie innego zespołu, czyli Parlamentarnego Zespołu ds. Ochrony Zwierząt, Praw Właścicieli Zwierząt oraz Rozwoju Polskiego Rolnictwa apelowali do Katarzyny Piekarskiej poseł KO, przewodniczącej Zespołu Przyjaciół Zwierząt, by nie dała się wmanewrować w taki kierunek zmian i typ działalności organizacji pseudoekologicznych.

- Nie pozwalamy, by zwierzęta były bezprawnie odbierane, ale tylko wtedy, gdy jest taka potrzeba, o tym powinien zadecydować powiatowy lekarz weterynarii, a nie osoby – być może i o pięknych sercach, ale nie mające pojęcia o tym, czy dane zwierzę jest w dobrych warunkach hodowane czy nie – mówił Jarosław Sachajko, poseł PSL-Kukiz'15, kierujący Zespołem ds. Ochrony Zwierząt.

- Nikt przy zdrowych zmysłach nie popiera takich sytuacji, gdzie dochodzi do maltretowania i znęcania się nad zwierzętami. Natomiast nie może być takich przypadków, że prywatne stowarzyszenia pseudoekologiczne, zabierają zwierzęta o sporej wartości, a potem robią na tym biznes – mówili przedstawiciele Konfederacji.

Również opinia Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi jest negatywna, co do działalności aktywistów w zakresie zapisu art. 7 ust. 3 ustawy o ochronie zwierząt, w ramach którego, w trybie wyjątkowym może nastąpić odebranie zwierzęcia właścicielowi, w przypadkach określonych w tej ustawie.

Jak czytamy: „w ustawie nie zostało użyte ani zdefiniowane pojęcie „inspektor ds. ochrony zwierząt”, jak też nie określono jego uprawnień i poziomu kompetencji. W związku z tym wszelkie działania, umundurowanie, upoważnienia  oraz legitymacje opatrzone tym tytułem są ewidentną samowolą i nie wynikają z wcześniej wymienionych przepisów ustawy”. Jednocześnie MRiRW podkreśla, że nad przestrzeganiem przepisów tej ustawy nadzór sprawuje Inspekcja Weterynaryjna.

 

Źródło: https://www.farmer.pl/ 

Komentarze   

#1 Cynthia Morgan 2020-04-19 23:55
Dzień dobry,
Aby przedstawić się poprawnie, jestem prywatnym pożyczkodawcą pani Chinty Morgan. Udzielam pożyczki w wysokości 2% rocznie. Ta oferta finansowa jest na wyciągnięcie ręki, złóż wniosek już dziś i otrzymaj szybką pożyczkę. Istnieje wiele możliwości ubiegania się o pomoc finansową we wszystkich miejscach i nadal nie można ich otrzymać. Ale ta szansa finansowa jest na wyciągnięcie ręki, dlatego nie możesz pozwolić sobie na przegapienie tej okazji. Ta usługa jest przeznaczona zarówno dla osób fizycznych, firm, biznesmenów, jak i kobiet. Kwota pożyczki mieści się w przedziale od 5000 $ do 500 000 000 $ lub dowolną inną kwotę, aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt whatsapp:+1(267)527-4293,mailowy:cynthiamorganfunding@gmail.com

Pełna nazwa ...............................................
Osobisty numer telefonu ............................
Kraj ..............................................
Adres ......................................
Stan ..............................
Wiek ... ..........................................
Czy kontaktowałeś się wcześniej? ..................... ..
Stan cywilny ..........................................
Kwota pożyczki wymagana jako pożyczka ....... ..............................
Termin pożyczki .................. ...............
Zawód ..................................
Miesięczny przychód ..............................
Z przyjemnością wysyłam szybką odpowiedź,
pozdrowienia

whatsapp:+1(267)527-4293
E-mail: cynthiamorganfunding@gmail.com

Zaloguj się aby dodać komentarz