Ceny bydła stopniowo rosną - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Po długiej przerwie świątecznej handel żywcem wołowym powraca do normalnego trybu. Z nowym rokiem nieznacznej poprawie uległy również cenniki bydła.

Ubiegły rok dla producentów bydła mięsnego był zdecydowanie niekorzystny ze względu na dramatyczny spadek cen żywca wołowego, czemu towarzyszył zastój w handlu. Z początkiem tego roku stopniowy wzrost cen daje nadzieję na poprawę koniunktury.

 

 

Aktualnie cena za buhaje w klasie R wynosi maksymalnie12,2 zł/kg. Natomiast stawki w klasie O dochodzą do 11,9 zł/kg. Maksymalna cena samców skupowanych w wadze żywej to 7,5 zł/kg.

Do tej pory ceny uzyskiwane za jałówki znacznie przewyższały te oferowane za buhaje. Teraz jednak sytuacja ta zaczęła ulegać zmianie. Obecnie ceny proponowane przez zakłady za jałówki w klasie R wynoszą maksymalnie 13,5 zł/kg, a za klasę O 12,2 zł/kg. Za jałówki skupowane na wagę żywą rolnicy mogą otrzymać do 7 zł/kg.

Cena krów nie uległy większym zmianom. W przypadku sztuk sprzedawanych na żywą wagę producenci mogą otrzymać maksymalnie 5,3 zł/kg. Natomiast stawki za WBC obecnie dochodzą do 10,8 zł/kg (ceny netto).

O dziwo po takiej przerwie w handlu obserwuje się stosunkowo niewielką podaż bydła na rynek. Jak informuje jeden z kierowników skupu, rolnicy uważają, że nastąpią kolejne podwyżki, przez co wstrzymują się jeszcze ze sprzedażą bydła.

 

Żródło: www.farmer.pl

 

Sfinansowano z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego

Zaloguj się aby dodać komentarz