Co dalej ze środkami na prowadzenie hodowli w Polsce? - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

- Zarzut, że nie wspieramy produkcji zwierzęcej w Polsce jest zarzutem, który nie wytrzymuje zderzenia z rzeczywistością - mówił do hodowców Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa.

 Od piątku w Poznaniu odbywa się Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Zdaniem części obecnych tam przedstawicieli związków branżowych, obecna polityka rządu zmierza do ograniczania polskiej hodowli.

Imprezie z udziałem szefa resortu towarzyszył dźwięk gwizdków. W hali, w której odbywała się uroczystość, wywieszono plakaty wyrażające "sprzeciw wobec zabrania dotacji na rozwój polskiej hodowli" oraz hasła: "wieś jest do karmienia a nie do dojenia", "rząd - najlepszy dojarz RP", "rząd grabarzem polskiej hodowli". Część hodowców pojawiła się w czarnych koszulkach.

- Hodowla jest elementem produkcji zwierzęcej. Naszym wspólnym celem jest to, żeby rozwinąć produkcję zwierzęcą w każdym gatunku zwierząt, które hoduje się w Polsce. Hodowla jest tym elementem, który musi służyć wszystkim polskim rolnikom, a nie tylko wąskiej grupie hodowców - powiedział Ardanowski.

Jak podkreślił, zarzut, jaki jest formułowany, że nie wspieramy produkcji zwierzęcej w Polsce - czy to bydła, czy koni, drobiu czy zwierząt futerkowych czy hodowli owiec, kóz i wszystkich innych gatunków - jest zarzutem, który nie wytrzymuje zderzenia z rzeczywistością.

- Bo czym proszę państwa jak nie pomocą dla rolników zajmujących się produkcją zwierzęcą jest choćby zwiększenie paliwa rolniczego, uwzględnienie użytków zielonych przy pomocy suszowej, rozszerzenie możliwości sprzedaży produktów pochodzenia zwierzęcego w rolniczym handlu detalicznym, w sprzedaży bezpośredniej - wymieniał minister.

Pełna treść artykułu:

https://www.agropolska.pl/produkcja-zwierzeca/inne/minister-odpiera-zarzuty-hodowcow-rzad-wspiera-produkcje-zwierzeca,415.html

 

Źródło: AgroPolska.pl

Zaloguj się aby dodać komentarz