Wzmocnieniu Inspekcji Weterynaryjnej - konieczne działanie - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W resorcie rolnictwa trwaja pracę nad nową ustawą weterynaryjną. Rozwiązania w niej zaproponowane mają poprawić nadzór nad ubojem ale także wpłynąć na poprawę finansów Inspekcji Weterynaryjnej. Pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej czekają na realne podwyżki wynagrodzeń. 


Inspekcji Weterynaryjnej, domagający się przede wszystkim podniesienia wynagrodzeń od grudnia zeszłeg roku prowadzą protest. Do pozostałych  postulatów protestujących należy zwiększenie etatów do wykonywania kolejnych zadań nakładanych na pracowników weterynarii i zapewnienie większego bezpieczeństwa inspektorów podczas pełnienia czynności służbowych. Do tej pory protest nie został zaostrzony.

Podczas przedświątecznego spotkania zorganizowanego przez Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski pytany o kondycję krajowej Inspekcji Weterynaryjnej i konieczność jej wzmocnienia przyznał, że pracownicy inspekcji nie są należycie wynagradzani, lecz wpisują się w szerszą grupę niedofinansowanych pracowników krajowej administracji.

  • Często wiąże się różnego rodzaju problemy z nadzorem nad bezpieczeństwem żywności ze stanem kadrowym i finansami inspekcji. Jest to hasło, o którym Izba Lekarsko-Weterynaryjna często mówi. Jaki związek z nadzorem nad ubojem zwierząt, choćby w ubojni w Ostrowi Mazowieckiej miało wyposażenie, czy też kadry w Inspekcji Weterynaryjnej. Co ma wspólnego lekarz wykonujący zadania z powierzenia ze stanem faktycznym Inspekcji Weterynaryjnej? Myli się różne pojęcia. Wiem, administracja w Polsce jest za mało wynagradzana lekarze weterynarii, pracownicy doradztwa rolniczego, ARiMR, KRUS podobnie jak dziesiątki innych instytucji nie podlegających resortowi – skomentował minister Ardanowski.

Źródło: PAP

Zaloguj się aby dodać komentarz