Zachęcają do niejedzenia mięsa, niszczą rzeźnie i restauracje- tak wygląda część akcji wegan-aktywistów - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W ciągu kilku ostatnich miesięcy grupy aktywistów-wegetarian zaatakowały i zdewastowały rzeźnie, restauracje ze stekami i sklepy mięsne, argumentując, że jedzenia mięsa jest niepotrzebne i okrutne.

 Francuscy działacze na rzecz walki z jedzeniem mięsa, którzy zdewastowali sklepy mięsne i restauracje, zostali skazani w Lille.

23-letnie mężczyzna i 26-letnia kobieta zostali skazani odpowiednio na 10 i 6 miesięcy więzienia za 15 ataków, których dokonano między grudniem a lutym tego roku. Para wybijała szyby w witrynach i próbowała podpalić sklepy puszkami wypełnionymi benzyną.

Dwie inne osoby usłyszały kary pozbawienia wolności w zawieszeniu za pomoc i podżeganie do protestów przeciwko jedzeniu mięsa.

W porównaniu z Niemcami, Holandią i niektórymi krajami Europy Północnej, wegetarianizm jest stosunkowo rzadki we Francji, gdzie gulasz wołowy, kotlety wieprzowe i kurczak w winie są popularnymi potrawami.

 

Źródło: Rzeczpospotita/Routers

Zaloguj się aby dodać komentarz