Czy będzie nowela ustawy o ochronie zwierząt? - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Tradycją stało się już, iż co roku do laski marszałkowskiej wpływa propozycja zmiany ustawy o ochronie zwierząt. Jakie zmiany są proponowane tym razem?

 

Poseł sprawozdawca- Pan Krzysztof Czabański, mówi iż przedmiotowa nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt pomoże w walce z bezdomnością zwierząt i poprawi ich warunki bytowe.
Niestety zagłębiając się w proponowane zmiany, można dostrzec wiele zagrożeń dla osób prowadzących gospodarstwa rolne. Dlaczego tak uważamy? Sprawdźcie.

 

„Ciemna strona Animalsów. Co organizacje prozwierzęce chcą przed Tobą ukryć?” to reportaż śledczy Ewy Zajączkowskiej, w którym autorka przedstawia historie ludzi oskarżonych przez organizacje prozwierzęce o znęcanie się nad zwierzętami. Organizacje te czerpią ogromne zyski z przeprowadzania interwencji i egzekwowania rzekomych kosztów opieki nad zabranymi zwierzętami. W wyniku takich działań właściciele zwierząt, odebranych przez tę instytucję tracą często dorobek całego życia i własne zdrowie, a o dalszym losie zwierząt nie sposób się niczego dowiedzieć.

Kolejnym aspektem poruszonym w materiale jest nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt, nad którą trwa gorąca debata i która już niedługo może wejść w życie. W projekcie znajdują się m.in. zapisy dotyczące zakazu hodowli zwierząt na futra oraz uboju rytualnego na cele eksportowe. To jednak nie wszystko. Proponowane w nowelizacji zmiany, w których tworzeniu udział brali także sami zainteresowani – czyli organizacje prozwierzęce – idą znacznie dalej. Dają one m.in. możliwość przedstawicielom każdej organizacji, która ma w swoich celach statutowych ochronę zwierząt, wejścia na teren posesji prywatnej bez zgody właściciela i pomimo jego sprzeciwu. Umożliwiają także dostęp do danych wrażliwych, takich jak adres zamieszkania właściciela zwierzęcia.

Reportaż opatrzony jest nie tylko wstrząsającymi historiami ludzi, którzy mieli styczność z organizacjami prozwierzęcymi, lecz także komentarzami ekspertów. Materiał dobitnie pokazuje, jak w praktyce wygląda działalność wielu organizacji, które rzekomo walczą o prawa zwierząt i które mogą już niebawem zyskać w Polsce uprawnienia zbliżone do uprawnień służb specjalnych. Specjaliści podkreślają, że zapisy te mogą uruchomić skuteczne mechanizmy nacisku, które mogą być wykorzystywane do celów m.in. politycznych.. Jak mówią, wykreślenie zapisu o świadomym krzywdzeniu zwierząt otwiera niemal nieograniczone pole do korzystania z wielu uprawnień, ograniczających wolności obywatelskie.

 

 

Materiał znajdziecie tu: https://youtu.be/IXBqHQ4W-Ac

 

 

 

Źródło: Fundacja Polska Ziemia 

Zaloguj się aby dodać komentarz