Lista ubojni przyjmujących zwierzęta po uboju z konieczności - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii została opublikowana lista rzeźni, które przyjmują zwierzeta po uboju z konieczności. 

Lista Głównego Inspektoratu Weterynarii zawiera łącznie 79 zakładów, do których można się zwrócić o przyjęcie tuszy z uboju pochodzącego z uboju z konieczności poza rzeźnią tj. na terenie gospodarstwa. W ich obrębie łącznie 69 przyjmuje bydło, z czego wyłącznie tym gatunkiem zwierząt zajmuje się 34 firmy. Pozostałe zajmują się również takimi gatunkami zwierząt gospodarskich jak trzoda chlewna, owce czy kozy. 

Warto zwrócić uwagę że poza danymi teleadresowymi ubojnii na liście GIW znalazło się też wiele uwag. Niektóre zakłady deklarują odbiór sztuk po uboju z konieczności, to jednak tylko w przypadku spełnienia konkretnych wytycznych. 

Zachęcamy do zapoznania się z przedmiotową listą. 

 

 

 

Komentarze   

#1 janusz gągała 2019-03-27 21:28
W której to zakładce bo jakoś nie moge znaleźć

Zaloguj się aby dodać komentarz