W sejmie kolejne wotum nieufności dla Ministra Rolnictwa- Krzysztofa Jurgiela - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
w-sejmie-kolejne-wotum-nieufnosci-dla-ministra-rolnictwa-krzysztofa-jurgiela
Debata nad wnioskiem była wczoraj pierwszym punktem na posiedzeniu sejmu. Odwołania Krzysztofa Jurgiela chcą ludowcy, którzy uzasadniali taką decyzję brakiem kompetencji i bezradnością obecnego ministra.-Myślę, że jest to po prostu typowo polityczny wniosek, no ale jest do demokracja, mają do tego prawo.- mówi Krzysztof Jurgiel

To już drugie podejście ludowców do zmiany na fotelu szefa resortu. Poprzedni wniosek miał być rozpatrywany jeszcze przed sejmowymi wakacjami, ale został wycofany. Wczoraj nad zarzutami wobec Ministra Rolnictwa debatowali posłowie z sejmowej komisji.

Zdaniem części opozycji resort prowadzi nieskuteczną walkę z chorobami zwierząt. Przypominają także nieudaną tegoroczną aukcję koni arabskich w Janowie Podlaskim oraz brak odpowiednich rekompensat dla rolników poszkodowanych podczas sierpniowych nawałnic. Według PO Minister Rolnictwa przegrywa walkę z ASF.

Na debacie nad wnioskiem o odwołanie ministra rolnictwa byli obecni także rolnicy, w tym szef Krajowej Rady Izb Rolniczych. W jego ocenie nie ma powodów do odwołania Krzysztofa Jurgiela, bo rolnicy działania szefa resortu oceniają dobrze.

Minister Rolnictwa tłumaczy, że za jego rządów, w listopadzie zeszłego roku rolnicy otrzymali 70% zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich, czyli około 10 mld złotych, to więcej niż rok wcześniej. Dzięki zmianom w ubezpieczeniach rolnych w 2017 roku polisy objęły prawie 40% większy areał upraw niż w roku poprzednim.

Dziś już wiadomo że Krzysztof Jurgiel pozostaje Ministrem Rolnictwa.

Źródło: Agrobiznes.pl

Zaloguj się aby dodać komentarz