W lipcu cena bydła może się obniżyć - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
w-lipcu-cena-bydla-moze-sie-obnizyc
Sytuacja ta wynika z nowego układu płatności bezpośrednich. Dopłaty związane z produkcją będą dodatkowo przysługiwały w tym roku do posiadanych w gospodarstwie sztuk bydła.Dopłatą będą objęte gospodarstwa, które posiadają określoną grupę wiekową w przedziale do 30 sztuk, z tym, że dana grupa nie może liczyć mniej niż 3 sztuki. Wyróżnione są dwie grupy zwierząt, do których będą przysługiwać płatności: młode bydło do 24 miesięcy oraz krowy powyżej 24 miesięcy.

Ważnym wymogiem związanym z płatnościami do bydła jest wymóg utrzymywania ich w gospodarstwie w terminie od 15 maja do 30 czerwca br. W związku z tym sprzedaż bydła może nastąpić dopiero 1 lipca.

Konsekwencją tej sytuacji może być powstanie tzw. górki spadek cen skupowanych zwierząt. nasuwa się więc pytanie: kto bardziej skorzysta na tych dopłatach rolnik czy handlarz?

 

 

 

Źródło: Portal Spożywczy

Zaloguj się aby dodać komentarz