Grand Hyatt Tokyo serwuje oryginalną wołowinę Keyakizaka - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

The Grand Hyatt Tokyo wprowadził wołowinę Keyakizaka, oryginalną wołowinę opracowaną przez Szefa kuchni Yoshinobu Honda Keyakizaki, we współpracy z Takeuchi Farm w Akiruno, która jest jedyną farmą, która istnieje w Tokio.

Według Japan Today wizja szefa kuchni Hondy polegała na wyprodukowaniu najwyższej jakości wołowiny, która będzie wykorzystywana wyłącznie w jego restauracji. Poświęcając czas, aby uważnie monitorować cały proces produkcji i zadbać o bydło przygotowując paszę, a także utrzymując czyste środowisko bez stresu, był w stanie ożywić swoją wizję.

 

Po kilku latach poszukiwań idealnego gospodarstwa i bydła, szef kuchni Honda po raz pierwszy odwiedził Farmę Takeuchi w Akiruno w Tokio w kwietniu 2017 r. I znalazł wysokiej jakości bydło Akikawa, które według niego było idealne do serwowania wołowny w swojej restauracji.

Począwszy od lipca, on i jego zespół odwiedzali farmę kilka razy w miesiącu, ulepszając żywienie i sprawdzając dobrostan bydła. Koncepcja była taka, że jeśli pożywienie jest dobre dla ludzi, musi być również dobre dla krów, a ostatecznie powinno to skutkować produktem wyższej jakości.

Farma Takeuchi znajduje się na obszarze, który znany jest z obfitości przyrody, zieleni i świeżej wody źródlanej, dlatego wielu odwiedzających nie może uwierzyć, że obszar ten jest nadal uważany za część wielkiego miasta, takiego jak Tokio.

Co roku na farmie pojawia się około 140 sztuk jałówek - wszystkie produkują wołowinę klasy A4 lub A5, która według japońskiego systemu klasyfikacji jest uważana za najwyższą jakość wagyu lub japońskiej wołowiny. Spośród nich tylko cztery do pięciu sztuk bydła na miesiąc staje się wołowiną Keyakizaka.

Pasza dla bydła zawiera cztery składniki - komosę ryżową, wodorosty, kakao i borówki - które zostały wybrane, ponieważ składniki te są również używane w restauracji.

Bydło hoduje się od 20 do 30 miesięcy na diecie z kukurydzy, zboża i otrębów, po czym nazywane są bydłem Akikawa-gyu lub Akikawa, a gdy ich pasza zmienia się na "superfood", stają się bydłem Keyakizaka. Pasza superfood tworzy idealny stosunek tłuszczu, z tym, że mięso nie jest zbyt tłuste, jak może sie zdażyć w przypadku wagyu.

Takeuchi, właściciel Takeuchi Farm, szczyci się utrzymywaniem środowiska bez stresu dla bydła, utrzymując wysoki standard sanitarny, co jest jedną z zalet zarządzania mniejszą farmą.

Począwszy od 1 listopada, Keyakizaka zaczęła oferować kursy i opcje à la carte podkreślające nową wołowinę Keyakizaka.

"Jesteśmy bardzo podekscytowani, mogąc dzielić się tą nową wołowiną z naszymi klientami, obsługujemy wiele osób z zagranicy w Keyakizaka, którzy nie zawsze lubią mieć dużo marmuru lub tłuszczu w swojej wołowinie" - skomentował szef kuchni Honda.

"W Japonii marmurkowatość w wagyu stała się punktem odniesienia dla określenia jakości, ale dla mnie nie chodzi tylko o marmurkowanie - chodzi o znalezienie idealnego stosunku tłuszczu, aby wydobyć najlepsze smaki mięsa".

 

 

źródło: TheCattleSite

Zaloguj się aby dodać komentarz