XX Żuławskie Targi Rolne - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
krowa_3.jpg
W targowej imprezie  zgodnie już z dwudziestoletnią  tradycją uczestniczyła również Pomorska Izba Rolnicza . Przedstawiciele PIR na czele z prezesem Zenonem Bistramem udzielali  konsultacji i odpowiadali na pytania zainteresowanych rolników dotyczące aktualnej sytuacji na wsi oraz przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej. Ponadto prezes  Bistram  wręczył   najlepszym hodowcom  bydła mlecznego nagrody ufundowane przez samorząd rolniczy.
Organizowane przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku w tym roku w dniach 15 – 16 czerwca  targi w Starym Polu koło Malborka  to największe i najciekawsze wydarzenie  promujące rolnictwo w regionie Żuław, na które każdego roku przybywają dziesiątki tysięcy zwiedzających oraz wystawców. 
- Głównym celem naszych targów jest zaprezentowanie rolnikom i mieszkańcom obszarów wiejskich nowoczesnych maszyn i urządzeń rolniczych, najnowszej generacji nawozów, środków ochrony roślin, ulepszaczy glebowych, pasz oraz środków żywieniowych dla zwierząt. W trakcie trwania imprezy nie zabrakło również stoisk twórców ludowych prezentujących rękodzieła sztuki ludowej, produkty lokalne i regionalne. Targom towarzyszyła też bogata oferta ogrodnicza – mówi Aleksander Mach, dyrektor PODR.
Natomiast dzięki XIV już Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych goście, którzy zdecydowali się w tych dniach odwiedzić Stare Pole mogli poznać osiągnięcia hodowców zwierząt Pomorza oraz Warmii i Mazur. Prezentowali oni przede wszystkim bydło mleczne i mięsne, konie i trzodę chlewną  Obok wystawy odbył się też pokaz królików, drobiu ozdobnego i ptaków egzotycznych.


Opracował: Obi oba

Zaloguj się aby dodać komentarz