ZIELONE AGRO SHOW – POLSKIE ZBOŻA 2013 – start 25 maja - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
27_03587.jpg
Blisko 50 maszyn w akcji

Pokazy maszyn w pracy odbywają się podczas zbioru trawy przeznaczonej na zakiszanie. Na 15 ha zaprezentowane zostaną kosiarki oraz maszyny newralgiczne w każdej technologii zbioru zielonek, czyli prasy, owijarki do bel, praso – owijarki, przyczepy zbierające i sieczkarnie polowe. Na polu pokazowym będzie można zobaczyć w pracy niekiedy nawet po kilkanaście maszyn z danej grupy asortymentowej. Jest to wyjątkowa okazja do porównania różnych technologii oraz zastosowanych rozwiązań technicznych i ich wpływu na jakość pracy.

 

Pomiar gęstości objętościowej bel

Ciekawym elementem wystawy będzie pomiar gęstości objętościowej bel przygotowanych przez prasy i praso-owijarki biorące udział w pokazach. Pomiary z obu dni zostaną zaprezentowane w postaci tabel z podziałem pras na zmienno- i stałokomorowe oraz z uwzględnieniem zastosowania podczas zbioru zespołu tnącego i wilgotności zebranego materiału. Nad przebiegiem badania będzie czuwał zespół badawczy z Instytutu Inżynierii Rolniczej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Szczegółowe wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej www.agroshow.pl.

 

Arena opryskiwaczy

Na specjalnej arenie odbędzie się pokaz opryskiwaczy polowych czołowych producentów europejskich. Zaprezentowane zostanie szeroka gama produktów skierowanych  zarówno do rolników o małym areale upraw (opryskiwacze podwieszane), średnim (opryskiwacze zaczepiane) oraz dużym (opryskiwacze samojezdne). Pokaz opatrzony będzie fachowym komentarzem.

 

Poletka pokazowe

Po raz drugi już w Kąkolewie rolnikom zostaną przedstawione nowe odmiany i technologie na poletkach pokazowych. Firmy nasienne zaprezentują  odmiany roślin ozimych i jarych, natomiast - nawozowe i chemiczne - przedstawią najnowsze osiągnięcia w dziedzinie stosowania nawozów oraz środków ochronnych roślin. Można  będzie porównać, między innymi, nowoczesne odmiany odporne na niesprzyjające warunki pogodowe oraz nowe odmiany odporne na rozpowszechnione patogeny. Nie zabraknie również fachowych porad ekspertów w zakresie uprawy i nawożenia.

 

Prezentacja bydła, pokaz poskramiania oraz wypasu zwierząt

Od kilku lat rolnicy przybywający do Kąkolewa mają okazję obejrzeć stałą ekspozycję bydła mięsnego oraz pokaz poskramiania zwierząt z wykorzystaniem ogrodzeń elektrycznych. Pokazy, które przypominają „dziki zachód”, są niezwykle efektowane i widowiskowe. Zainteresowani hodowcy mogą na żywo zobaczyć sprzęt, który jest pomocny w hodowli bydła.

Organizatorami Wystawy Zielone AGRO SHOW – POLSKIE ZBOŻA są Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Wystawa jest czynna w godzinach 9:00 do 17:00. Wstęp, parkingi oraz katalog są bezpłatne.

 


(mat)Zaloguj się aby dodać komentarz