Rusza seria szkoleń dla producentów żywca wołowego! - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
rusza-seria-szkolen-dla-producentow-zywca-wolowego
System QMP, profesjonalne doradztwo szansą zwiększenia dochodowości produkcji bydła opasowegoW naszym kraju coraz większym zainteresowaniem cieszy się hodowla bydła mięsnego oraz produkcja żywca wołowego. Wynika to z kilku nakładających się na siebie faktów: trudnej sytuacji producentów mleka po reformie rynku mleka czy rosnącego zapotrzebowania na wołowinę wysokiej jakości w kraju i na świecie. 

Wzrost zainteresowania ze strony rolników sprawia, że konieczne jest podnoszenie poziomu kwalifikacji zawodowych producentów żywca, poprzez organizację szkoleń specjalistycznych oraz prowadzenie bezpośredniego, profesjonalnego doradztwa będącego odpowiedzią na realne problemy konkretnych gospodarstw jak i całego sektora.

 

Jedną z możliwości zdobycia wiedzy na temat podnoszenia zysków z produkcji żywca wołowego jest uczestnictwo w szkoleniach z serii „System QMP, profesjonalne doradztwo szansą zwiększenia dochodowości produkcji bydła opasowego”.


Seria szkoleń to projekt Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego, finansowany z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego skierowany bezpośrednio do hodowców bydła mięsnego, producentów żywca wołowego oraz rolników zainteresowanych tym sektorem produkcji zwierzęcej.

 

- Projekt spotkał się z ogromnym zainteresowaniem między innymi Ośrodków Doradztwa Rolniczego, Izb Rolniczych, Grup Producenckich. Przy współpracy z tymi instytucjami zorganizowany zostanie cykl szkoleń podczas których zostaną poruszone zagadnienia dotyczące odpowiedniego doboru zwierząt do opasu, sposobów utrzymywania, żywienia, uczestnictwa w systemach jakości żywności. Na wszystko spojrzymy przez pryzmat ekonomiki, ponieważ nie wystarczy tylko produkować, istotny jest ekonomiczny aspekt przedsięwzięcia: koszt wyprodukowania jednego kilograma WBC oraz ceny za jaką jesteśmy w stanie sprzedać żywiec – powiedziała Monika Przeworska, starszy specjalista ds. rozwoju systemów z Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego.

 

Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego realizując projekt „System QMP, profesjonalne doradztwo szansą zwiększenia dochodowości produkcji bydła opasowego” został stworzony aby z fachową wiedzą ekspercką dotrzeć do jak największej liczy gospodarstw zajmujących się opasem.

 

- Drodzy rolnicy, jeżeli nie dotarła do Was jeszcze informacja o szkoleniach w Waszej okolicy prosimy o kontakt z Polskim Zrzeszeniem Producentów Bydła Mięsnego lub z lokalnym Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego. Te szkolenia są dla Was, do zobaczenia – dodaje Przeworska.

Zaloguj się aby dodać komentarz