Rząd skazał hodowców bydła na nędzę - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
rzad-skazal-hodowcow-bydla-na-nedze
Od kilku dni rolnicy zajmujący się produkcją trzody chlewnej i bydła biją na alarm. Rząd nie ma dla nich żadnej pomocy związanej klęską suszy, która dotknęła nasz kraj. Ta gałąź rolnictwa jest szczególnie dotknięta przez brak opadów.

Produkcja roślinna jest bowiem dla tych gospodarstw działalnością poboczną. Płody przeznaczają na paszę dla hodowanych zwierząt. – Susza mocno odbiła się na uprawie kukurydzy i użytków zielonych. Jest absolutnie realna obawa, że część rolników nie będzie w stanie wyżywić swoich zwierząt – mówi nam Krzysztof Ardanowski, wiceprzewodniczący komisji rolnictwa z PiS-u.

Wyjściem jest zakup paszy, ale na to hodowców nie stać. Susza jest bowiem kolejnym problemem, który trapi rolników. Innym jest fakt, że producenci mleka przekroczyli limity unijne, za co muszą zapłacić kary w wysokości ok. 700 mln zł. Ponadto drastycznie spadły ceny sprzedaży mleka. Często skupowane jest ono za mniej niż złotówkę za litr. Co na sytuację hodowców bydła Ministerstwo Rolnictwa? W skrócie – nic.

 

 

Źródło: Gazeta Polska.

Zaloguj się aby dodać komentarz