Rolnictwo rodzinne w XXI wieku - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
rolnictwo-rodzinne-w-xxi-wieku
Konferencja ta odbędzie się w Centralnej Bibliotece Rolniczej przy ul. Krakowskie Przedmieście 66 w Warszawie. Przedmiotem analiz i dyskusji w ramach konferencji chcielibyśmy uczynić nie tylko kierunek i dynamikę ewolucji rodzinnych gospodarstw w ostatnim ćwierćwieczu, ale także sposoby ich integracji z gospodarka narodową (i globalną), funkcje jawne i ukryte różnych typów tych gospodarstw, szanse w konkurowaniu w przedsiębiorstwami rolnymi, mechanizmy wpływu na politykę wobec wsi i rolnictwa, itp.
Organizatorzy  zakładają , że konferencja przyczyni się do pogłębienia wiedzy o najbardziej współczesnych przeobrażeniach interesującego nas zjawiska społecznego, jakim jest właśnie rodzinne gospodarstwo rolne jako pewna forma organizacji produkcji. 

- Będzie to konferencja międzynarodowa, jednodniowa, dwujęzyczna z tłumaczeniem symultanicznym. Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne. Referaty oraz głosy w dyskusji zostaną wydane jako numer specjalny kwartalnika „Wieś i Rolnictwo”.
 Konferencja jest podzielona na dwie części. Pierwszą część proponujemy zatytułować, nawiązując do tytułu klasycznej publikacji Williama Thomasa i Floriana Znanieckiego, jako: „Rolnik rodzinny w Europie i Ameryce”. Jej celem byłoby naszkicowanie ogólniejszych tendencji dotyczących współczesnych problemów rolnictwa rodzinnego na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem dwóch regionów, tj. Unii Europejskiej oraz Ameryki Północnej (USA, Kanada). Regiony te zostały dobrane w sposób celowy jako obszary najbardziej zaawansowanego technicznie rolnictwa w skali całego świata. Sesja druga, zatytułowana „Od represyjnej tolerancji przez opresyjną wolność do …?” skoncentruje się na problematyce rolnictwa rodzinnego w Europie Środkowo-Wschodniej ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji w Polsce – informuje Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN.Źródło:ppr.pl
Zaloguj się aby dodać komentarz