Szkody wyrządzone przez psa należącego do rolnika będą pokryte z OC - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
szkody-wyrzadzone-przez-psa-nalezacego-do-rolnika-beda-pokryte-z-oc
Decyzja ta uwzględnia psa jako zwierzę wykorzystywane użytkowo w gospodarstwie, które w większości przypadków pilnuje dobytku właściciela i zwierząt.Warto dodać, że każda osoba prowadząca działalność rolniczą z której odprowadza podatek i ma areał przekraczający 1ha jest zobowiązana ubezpieczać siebie i budynki gospodarcze.W sytuacji gdy dojdzie do wypadku z udziałem psa rolnika, należy uzyskać oświadczenie od rolnika, że to jego pies spowodował tą szkodę. Następnie z oświadczeniem należy udać się do ubezpieczyciela wystawiającego polisę OC rolnika.

Osoby poszkodowane przez czworonoga rolnika, i towarzystwo ubezpieczeniowe nie chciało wypłacić im odszkodowania, a nie minął termin przedawnienia, będą mogli zwrócić się o rekompensatę nawet z odsetkami.

Źródło: Agroplaner

Zaloguj się aby dodać komentarz