Program akredytacji jednostek certyfikujących w zakresie systemu QMP. - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
pca_logo.jpg
Polskie Centrum Akredytacji ogłosiło komunikat w sprawie akredytacji jednostek certyfikujących wyroby prowadzących certyfikację według Systemu Gwarantowanej Jakości Mięsa QMP, który informuje iż celem opracowania programu jest dostarczenie wyjaśnień ułatwiających jednolite stosowanie wymagań normy PN-EN 45011 w  procesach akredytacji jednostek certyfikujących wyroby prowadzących certyfikację w Systemie Gwarantowanej Jakości Mięsa QMP.
W dokumencie podano szczegółowe wymagania, które powinna spełnić jednostka certyfikująca wyroby w systemie QMP, aby mogła być uznana za kompetentną i wiarygodną.


Akredytacja jednostek certyfikujących w tym obszarze potwierdza spełnianie przez te jednostki wymagań systemu QMP oraz normy PN-EN 45011. Z dniem 30.11.2012 r. PCA rozpoczyna przyjmowanie wniosków o akredytację w odniesieniu do certyfikacji w systemie QMP.

 

Poniżej można pobrać pełną treść komunikatu oraz program akredytacji:

KOMUNIKAT-NR-116.pdf

Program akredytacji jednostek certyfikujących w zakresie systemu QMP

 

Zaloguj się aby dodać komentarz