Transport zwierząt w warunkach unijnych - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
3687775124_aa3e65ebaa.jpg
Sprawozdanie powstało z inicjatywy posła Janusza Wojciechowskiego reprezentującego Grupę Europejskich Konserwatystów i Reformatorów – informuje FAMMU/FAPA. Eurodeputowani byli zgodni co do konieczności poprawy warunków zwierząt podczas transportu. Wielu parlamentarzystów było jednak zdania, że nie wystarczy ograniczyć czas przewozu zwierząt, lecz należy wprowadzić również inne działania – jak poprawa warunków transportu w zależności od gatunku zwierząt, unowocześnienie pojazdów, wsparcie dla lokalnych rzeźni i przetwórni mięsa oraz kontrola zgodności z obowiązującymi przepisami w UE m.in. przy wykorzystaniu systemów nawigacji satelitarnej.

15 marca br. Parlament Europejski przyjął deklarację dotyczącą ograniczenia czasu transportu zwierząt rzeźnych do 8 godzin.

Sprawozdanie będzie przedmiotem głosowania Komisji w dn. 9-10 lipca br., a następnie głosowania plenarnego we wrześniu br.

Źródło: Farmer.pl

Zaloguj się aby dodać komentarz