ODR-y do dokładniejszej analizy - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
467338123_82808bd431.jpg
Uzasadnienie projektu przedstawił poseł Mirosław Maliszewski (PSL).
Celem projektu jest doprowadzenie do zgodności przepisów ustawy o jednostkach doradztwa rolniczego z rozwiązaniami ustawy o samorządzie województwa. Projektowane rozwiązanie przekazuje podległość ośrodków doradztwa rolniczego (ODR) zarządowi województwa. Ponadto zmiany dotyczą: składu Rady Społecznej Doradztwa Rolniczego działającej przy ośrodkach wojewódzkich; dofinansowania działalności ODR w zakresie działalności merytorycznej świadczonej przez ODR-y nieodpłatnie; zasady sprawozdawczości.

Projekt wzbudził wiele kontrowersji, posłowie wskazywali na konieczność dogłębnej analizy działalności ODR-ów i błędy w poprzednio przyjętej ustawie.

Po przeprowadzeniu pierwszego czytania Komisja postanowiła skierować ww. projekt do podkomisji nadzwyczajnej, która ma być powołana 9 maja br.

Źródło: Farmer.pl

Zaloguj się aby dodać komentarz