Mięso z młodego byka hodowanego w Danii w unijnym rejestrze - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
5290330328_5016f0d222.jpg
"Vadehavsstude" to mięso świeże z młodego bydła hodowanego w regionie Morza Wattowego na południowym zachodzie Danii - informuje FAMMU/FAPA.


Region Morza Wattowego obejmuje trzy wyspy: Romo, Mando i Fano, a także część kontynentalną. Mięso pochodzi od zwierząt rasy duńskiej czarnobiałej, znanej także jako rasa duńsko-holsztyńska, lub są krzyżówką rasy duńsko-holsztyńskiej i belgijskiej niebieskiej. "Vadehavsstude" pochodzi wyłącznie od wykastrowanych samców.

Mięso wołowe produkowane w regionie Morza Wattowego było przez stulecia znane jako dobry produkt wysokiej jakości, mięso o charakterystycznym słonym smaku wynikającym ze szczególnych warunków hodowli na tym obszarze. Gdy obszar ten jest zalewany podczas przypływu, sól i minerały pozostają w glebie. Zwierzęta pasą się na słonych łąkach, gdzie wysoka zawartość potasu i sodu w trawie wpływa na smak mięsa i nadaje "Vadehavsstude" jego szczególną jakość i charakterystyczny słony smak.

Źródło: portalspozywczy.com

Zaloguj się aby dodać komentarz