Sezonowanie wołowiny na sucho - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
sezonowanie-wolowiny-na-sucho
Kojarzona z rewolucją smaku, pozwala uwolnić prawdziwy, szlachetny charakter wołowiny, która osiąga bogatszy smak i doskonałą kruchość.Dlaczego mięso powinno dojrzewać?

W mięsie, po uboju, zachodzą różnego rodzaju procesy biochemiczne, w tym także glikoza anaerobowa, odpowiadająca za tzw. „stężenie pośmiertne”. W jego wyniku tkanka mięśniowa twardnieje. Włókna mięsa mogą odzyskać miękkość dopiero po ok. 8 dniach dojrzewania enzymatycznego. Przy dobrych warunkach dla intensyfikacji  smaku, mięso może dojrzewać nawet 8 tygodni. Czas sezonowania jest uzależniony od wieku, płci i rasy zwierzęcia.

Dojrzewanie w szafach Dry-Ager

Tego roku na polskim rynku zadebiutował nowy produkt niemieckiej marki – szafa do sezonowania wołowiny Dry Ager. Urządzenie oferuje optymalne, w pełni bezpieczne i higieniczne warunki dla dojrzewania mięsa. Dokładnie dopracowana technologia umożliwia precyzyjną kontrolę zachodzącego procesu. Za sprawą dokładnej regulacji temperatury i wilgotności, a także ciągłej sterylizacji powietrza, wewnątrz szafy, powstaje doskonały mikroklimat. Szklane, odporne na promieniowanie UV drzwi, stanowią zaproszenie do obserwacji procesów zachodzących w jej środku. Szafy Dry Ager, oprócz odpowiednich warunków przechowywania, oferują coś więcej, co
w dzisiejszych czasach nie może pozostać obojętne, wyśmienity i ekskluzywny wygląd. Z pewnością przykuje on uwagę odbiorców, by zwiększać tym samym świadomość wysokiej jakości wołowiny, budować zaufanie klientów restauracji i steak house’ów.

 

Więcej na temat: Dry-Ager.pl

Zaloguj się aby dodać komentarz