W Chinach powstanie mega farma. Na 100.000 sztuk bydła! - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
w-chinach-powstanie-mega-farma-na-100-000-sztuk-bydla
To aż o 60 tys. sztuk więcej niż w obecnie największym na świecie gospodarstwie, które również znajduje się w Państwie Środka (w Maanshan). Produkcja ma trafiać na rynek rosyjski - informuje FAMMU/FAPA. Po wprowadzeniu embarga na mleko i produkty mleczne pochodzące z Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, Rosja postanowiła zasilić swój rynek produktami pochodzącymi z Chin.
Według szacunków tej wielkości gospodarstwo osiągnie wydajność 800 mln litrów mleka rocznie, co pozwoliłoby na produkcję 100 tys. ton sera. Eksperci twierdzą, że uniezależniłoby to Moskwę od dostaw mleka z Europy, a producenci z Europy straciliby bezpowrotnie ten wielki rynek.

Budowa farmy ma kosztować miliard juanów (161 mln dolarów), a koszty pokryją rosyjscy i chińscy inwestorzy. Po zrealizowaniu ogromnej inwestycji Europa będzie zmuszona poszukiwać kolejnych rynków zbytu, co nie będzie łatwe w obliczu rosnącej i silnej konkurencji.

 

Źródło: AgroPolska.pl

Zaloguj się aby dodać komentarz