W przyszłym roku produkcja wołowiny na świecie utrzyma się na poziomie z 2011 roku - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
eksporterzy.jpg
Spadek produkcji tego gatunku mięsa w Stanach Zjednoczonych zostanie zniwelowany wyższą wytwórczością wołowiny w Indiach, w Brazylii oraz w Australii. Produkcja wołowiny w Australii zwiększy się o 2% do 2,2 mln ton. Na wzrost ten wpłynie większa liczba ubijanych zwierząt, pomimo, że ich waga prawdopodobnie się obniży w 2012 roku. W przyszłym roku produkcja wołowiny w USA zmniejszy się o 5% do 11,5 mln ton. Będzie to wynik spadku podaży bydła rzeźnego oraz mniejszej liczby cieląt. Tym niemniej spadek produkcji w Stanach Zjednoczonych zostanie uzupełniony poprzez nadwyżkę w produkcji w Indiach (wzrost o 7% do 3,3 mln ton), w Brazylii (wzrost o 2% do 9,2%) oraz w Argentynie (wzrost o 4% do 2,5 tys. ton).

W 2012 roku w światowym eksporcie znajdzie się 8,2 mln ton wołowiny, tj. o 5% więcej niż w bieżącym roku. Na wzrost ten
wpłynie silny popyt płynący w szczególności z krajów południowo-wschodniej Azji, z krajów Bliskiego Wschodu oraz z Ameryki
Północnej. Zdaniem ekspertów z USDA, blisko połowa wzrostu światowego eksportu będzie pochodziła z Indii (1,28 mln ton).
Eksport z Australii wzrośnie skromnie do 1,38 mln ton, natomiast Brazylijczycy i Amerykanie wyeksportują odpowiednio
1,38 mln ton oraz 1,25 mln ton. W 2012 roku najwięcej wołowiny trafi do Rosji (1,06 mln ton), a ponadto do Stanów Zjednoczonych (948 tys. ton) oraz do Japonii (725 tys. ton).

 

Źródło: FAMMU/FAPA

Zaloguj się aby dodać komentarz