Otwarcie Centrum Praktycznego Szkolenia - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
03.jpg
Podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk uczestniczył 23 listopada w uroczystym otwarciu Centrum Praktycznego Szkolenia w Zakresie Małego Przetwórstwa, które powstało, z inicjatywy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu.W Centrum szkoleni będą doradcy, nauczyciele i uczniowie szkół rolniczych, a przede wszystkim rolnicy, którzy prowadząc gospodarstwa chcą także wytwarzać produkty, na które istnieje zapotrzebowanie głównie na rynku lokalnym.

Podczas konferencji prasowej której wiceminister Nalewajk przedstawił główne założenia programu „Mój rynek”. Omówił ścisłe powiązania tego programu z przetwórstwem na poziomie gospodarstwa, w ramach działalności marginalnej, lokalnej i ograniczonej oraz dostaw i sprzedaży bezpośredniej. Przypomniał, że nadrzędnym celem programu „Mój Rynek” jest poprawa warunków życia na obszarach wiejskich m.in. poprzez organizowanie nowoczesnych targowisk, na których mieszkańcy wsi będą mogli sprzedawać, a konsumenci zaopatrywać się w świeże produkty pochodzące bezpośrednio od producentów rolnych.

Wiceminister informował również o możliwości wsparcia finansowego małego przetwórstwa w ramach PROW 2007-2013.

 

 

Źródło: MRiRW

Zaloguj się aby dodać komentarz