Dania może opodatkować czerwone mięso! - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
dania-moze-opodatkowac-czerwone-mieso
Duńska Rada Etyki zwraca uwagę, że produkcja mięsa wiąże się z dużą emisją gazów, co przyspiesza globalne ocieplenie. Rada zaleciła wprowadzenie podatku od czerwonego mięsa, działając tym samym na rzecz wyeliminowania "etycznego problemu" związanego ze zmianami klimatu. Rada podkreśliła także, że konsumenci powinni mieć wybór, czy chcą kupować produkty "szkodliwe dla klimatu", takich jak chociażby wołowina. 

Znaczna część członków rady stanęła na stanowisku, iż Duńczycy są "etycznie zobowiązani" do nawyku zmian żywieniowych dla dobra planety. Niemniej uznano, iż jest to mało skuteczne, dlatego niezbędnym jest wprowadzenie odpowiedniego rozporządzenia ws. wołowiny.

Zwrócono także uwagę, że jest to konieczne, aby Dania wywiązała się z paryskich zobowiązań, które miały na celu utrzymanie globalnego wzrostu temperatury poniżej 2 stopni Celsjusza. 

Rada chce, aby w dłuższej perspektywie czasowej nowa danina nie dotyczyła tylko wołowiny, ale także innych produktów szkodliwych dla klimatu. 

Jak podaje globalmeatnews.com władze Danii nie skomentowały w oficjalny sposób propozycji złożonej przez Duńską Radę Etyki. 

 

Źródło: PortalSpożywczy.pl

http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/dania-moze-opodatkowac-czerwone-mieso,128717.html

Zaloguj się aby dodać komentarz