G jak Goleń przednia – do gotowania wywarów.
G jak Goleń tylna – do gotowania wywarów.
K jak Karkówka – dolna cześć nazywa się podgardlem. Do gotowania wywarów, a w małych kawałkach nadaje się do gulaszu i potrawek.
L jak Ligawa – zwarte mięso z udźca. Na zrazy i na steki.
Ł jak Łata – na rosół oraz do potraw duszonych i mielonych.
Ł jak Łopatka – świetna na zrazy, steki. Można z niej również przyrządzać potrawy mielone.
M jak Mostek – na rosół oraz do potraw duszonych i mielonych.
P jak Polędwica – najlepszy kawałek wołowiny. Na pieczeń lub na steki
R jak rostbef – bardzo dobry, a może nawet najlepszy kawałek tuszy. Zwarty, soczysty i jednocześnie delikatny. Doskonały do smażenia (steki) i pieczenia.
R jak rozbratel – jeden z lepszych kawałków wołu. Jest kruche i soczyste. Doskonale nadaje się na pyszne steki oraz pieczone mięso.
R jak Rumsztyk – mięso doskonałej jakości – soczyste, kruche i lekko tłuste. Nadaje się na sztukę mięsa, do pieczenia (warto je wcześniej zapeklować, by było bardziej delikatne i aromatyczne) i smażenia
S jak Szponder – zawiera dużo tłuszczu i włókien. Polecamy przede wszystkim do gotowania rososłu i wywarów. Można z niego również przyrządzać potrawy mielone.
S jak Szyja – mięso z dużą zawartością tłuszczu. Do przygotowania wywarów i do potraw z mięso mielonego.
U jak Udziec – górna część udźca – soczysta i krucha najlepiej sprawdza się jako potrawa pieczona lub smażona. Wewnętrzna część zaś górnej części –czyli zrazówka – nadaje się do pieczenia i na zrazy. Dolna część jest wykorzystywana w daniach gotowanych i duszonych.