Alfabet kulinarnych elementów wołowych - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Jak pokazują badania najczęściej z mięsa wołowego Polacy przygotowują oczywiście rosół, bitki oraz zrazy. Inne popularne potrawy to gulasz i pieczeń, jak również stek i sztuka mięsa. Co jeszcze  można zrobić z wołowego mięsa? Alfabet kulinarnych elementów wołowych niech posłuży za dobrego przewodnika: A jak Antrykot – jest kruchy i soczysty. Doskonale nadaje się na pyszne steki oraz pieczone mięso. 

G jak Goleń przednia – do gotowania wywarów.

G jak Goleń tylna – do gotowania wywarów.

 

K jak Karkówka – dolna cześć nazywa się podgardlem. Do gotowania wywarów, a w małych kawałkach nadaje się do gulaszu i potrawek.

 

L jak Ligawa – zwarte mięso z udźca. Na zrazy i na steki.

 

Ł jak Łata – na rosół oraz do potraw duszonych i mielonych.

 

Ł jak Łopatka – świetna na zrazy, steki. Można z niej również przyrządzać potrawy mielone.


M jak Mostek – na rosół oraz do potraw duszonych i mielonych.

P jak Polędwica – najlepszy kawałek wołowiny. Na pieczeń lub na steki

 

R jak rostbef – bardzo dobry, a może nawet najlepszy kawałek tuszy. Zwarty, soczysty i jednocześnie delikatny. Doskonały do smażenia (steki) i pieczenia.

 

R jak rozbratel – jeden z lepszych kawałków wołu. Jest kruche i soczyste. Doskonale nadaje się na pyszne steki oraz pieczone mięso.

 

R jak Rumsztyk – mięso doskonałej jakości – soczyste, kruche i lekko tłuste. Nadaje się na sztukę mięsa, do pieczenia (warto je wcześniej zapeklować, by było bardziej delikatne i aromatyczne) i smażenia

 

S jak Szponder – zawiera dużo tłuszczu i włókien. Polecamy przede wszystkim do gotowania rososłu i wywarów. Można z niego również przyrządzać potrawy mielone.

S jak Szyja – mięso z dużą zawartością tłuszczu. Do przygotowania wywarów i do potraw z mięso mielonego.

U jak Udziec – górna część udźca – soczysta i krucha najlepiej sprawdza się jako potrawa pieczona lub smażona. Wewnętrzna część zaś górnej części –czyli zrazówka – nadaje się do pieczenia i na zrazy. Dolna część jest wykorzystywana w daniach gotowanych i duszonych.

Zaloguj się aby dodać komentarz