Kazachstan inwestuje miliony w odbudowę sektora wołowiny - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
kazachstan-inwestuje-miliony-w-odbudowe-sektora-wolowiny
Do 2020 r. eksport tego gatunku mięsa z azjatyckiego kraju ma zwiększyć się z 14 tys. ton wywiezionych przed rokiem do... 180 tys. ton. Już teraz jednak widać opóźnienia w realizacji założeń programu - informuje FAMMU/FAPA.

Zgodnie z wytycznymi w bieżącym roku Kazachstan powinien wyeksportować 60 tys. ton mięsa wołowego. Tymczasem w pierwszym kwartale sprzedaż wyniosła zaledwie 2 tys. ton, natomiast kontrakty eksportowe na cały rok opiewają na razie tylko na 29 tys. ton.

W czasach Związku Radzieckiego, kraj ten eksportował rocznie prawie 330 tys. ton mięsa wołowego, ale od początku lat 90. produkcja bardzo spadła, a przemysł popadł w ruinę na długie lata.

Obecnie Kazachowie produkują rocznie 400 tys. ton wołowiny, jednak możliwości rozwoju eksportu tego gatunku mięsa są mocno ograniczone ze względu na brak odpowiedniej kontroli weterynaryjnej.


źródło: AgroPolska.pl

Zaloguj się aby dodać komentarz