Handel mięsem oraz żywcem wołowym w pierwszym kwartale - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
handel-miesem-oraz-zywcem-wolowym-w-pierwszym-kwartale
Eksperci Komisji Europejskiej informują, że najwięcej tego gatunku mięsa kupiono tradycyjnie z Brazylii (34,5 tys. ton), Urugwaju (11,7 tys. ton) oraz Argentyny (9,5 tys. ton). Udział tych trzech krajów w imporcie do Wspólnoty wyniósł 73,3 proc. - informuje FAMMU/FAPA. W omawianym czasie sprowadzono także 6,6 tys. ton wołowiny z Australii, 4,8 tys. ton z USA oraz 2,4 tys. ton z Nowej Zelandii.

Od stycznia do końca marca kraje ugrupowania wyeksportowały natomiast ponad 148 tys. ton mięsa oraz produktów z mięsa wołowego, a także żywca wołowego (w ekwiwalencie mięsa) - o 11,4 proc. więcej niż przed rokiem.

W górę poszedł wywóz do Turcji, Izraela, Norwegii, Libii, Chin i na Filipiny. Mniej towarów wysłano z kolei do Hongkongu, Libanu, Wybrzeża Kości Słoniowej, Ghany, Bośni i Hercegowiny, Szwajcarii oraz Algierii.

W pierwszych kwartale br. Unia pozostawała eksporterem netto w łącznym handlu mięsem wołowym, produktami z wołowiny oraz żywymi zwierzętami. Biorąc jednak pod uwagę ujemny bilans (20,9 tys. ton) w handlu mięsem (świeże, chłodzone, mrożone oraz konserwowane) można stwierdzić, że Wspólnota była w tym czasie importerem netto.

 

Źródło: AgroPolska.pl

Zaloguj się aby dodać komentarz