Będzie wzrost produkcji wołowiny - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
bedzie-wzrost-produkcji-wolowiny
Eksperci FAO w najnowszym raporcie FAO Food Outlook prognozują, że w największym stopniu produkcja wołowiny wzrośnie w Ameryce Północnej – o 4,4% do 12,4 mln t (w ekwiwalencie tuszy). Będzie to związane z większym pogłowiem i masą ubojową bydła w USA (wspieranymi przez niższe koszty pasz).

W Brazylii, wzrost eksportowego popytu na wołowinę oraz poprawa jej konkurencyjności cenowej na skutek dewaluacji reala, zachęciły producentów do zwiększania stad, co przełoży się na wzrost produkcji wołowiny w tym kraju o 2,1% do 9,6 mln t. Z kolei Argentyna wyprodukuje 2,7 mln t wołowiny, tj. o 2,2% mniej niż w 2015 r., co będzie związane z pozostawieniem większej liczby cieląt i krów do powiększania stad.  Tendencje te w połączeniu z większą produkcją wołowiny w Paragwaju i USA sprawią, że łącznie w 2016 r. w  Ameryce Południowej zostanie wyprodukowane 15,7 mln t wołowiny czyli  o 0,9% więcej niż w 2015 r. 

W Azji natomiast w 2016 r. produkcja ma wzrosnąć o 0,7% do 18,1 mln t. Wg FAO w niewielkim stopniu, bo o 0,3% do 10,4 mln t produkcja wołowiny wzrośnie także w Europie, co będzie konsekwencją większego uboju krów mlecznych w niektórych krajach UE, spowodowanego niższa opłacalnością produkcji mleka. W przeciwnym kierunku będzie rozwijać się produkcja wołowiny w Rosji, gdzie zmniejszy się o 3,3%.

Wzrostowe tendencje w produkcji wołowiny w większości rejonów świata będą hamowane przez jej spadek w Oceanii. Według prognoz FAO produkcja w Australii zmniejszy się o 11,8% do 2,3 mln t. Będzie to związane z dalszym spadkiem pogłowia, do najniższego od 21 lat poziomu 25,6 mln sztuk, a także z zatrzymaniem większej liczby zwierząt na odbudowę stada. W Nowej Zelandii produkcja wołowiny spadnie o 4,3% do 660 tys. t, ze względy na wyższy wskaźnik ubojów w 2015 r., który wynikał z niskiej opłacalności produkcji mleka.

 

Źródło: P:ortal Spozywczy.pl

Zaloguj się aby dodać komentarz