Unia Europejska nadal eksporterem netto w handlu wołowiną - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
unia-europejska-nadal-eksporterem-netto-w-handlu-wolowina
  Tak wynika z danych Komisji Europejskiej, na które powołuje się FAMMU/FAPA. Najwięcej tego gatunku mięsa kupiono tradycyjnie w Brazylii (9,6 tys. ton), Urugwaju (3,5 tys. ton) oraz Argentynie (3,1 tys. ton).
Udział tych trzech krajów w imporcie ogółem do Unii wyniósł 69,5 proc. 3,2 tys. ton wołowiny sprowadzono ponadto z Australii, 2,1 tys. ton ze Stanów Zjednoczonych, a 549 ton z Nowej Zelandii.  
 
Z kolei państwa Wspólnoty wyeksportowały łącznie 40 tys. ton tego gatunku mięsa - o 19 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2013 r. Najbardziej w górę poszły wysyłki do Hongkongu, Libanu, Bośni i Hercegowiny oraz Wybrzeża Kości Słoniowej.  
 
W styczniu Unia pozostawała eksporterem netto w łącznym handlu wołowiną. Biorąc jednak pod uwagę ujemny bilans (-8,6 tys. ton) w handlu mięsem wołowym należy stwierdzić, iż Wspólnota była w tym miesiącu importerem netto tego gatunku mięsa.
 
 
 
Źródło: AgroPolska.pl

Zaloguj się aby dodać komentarz