Pierwsze zbiory traw już w przyszłym tygodniu - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
83441_trawa_laka.jpg
W polu praca wre, na Podlasiu trwają zasiewy kukurydzy na kiszonkę lub ostatnie prace przygotowawcze do tegorocznych zasiewów. Niektórzy rolnicy przygotowują się powoli do pierwszych zbiorów traw z użytków zielonych. - W tym roku pogoda pozwoliła na przyspieszenie prac polowych o blisko miesiąc. Jestem w trakcie zasiewu kukurydzy na kiszonkę, a w pierwszych dniach maja planuję rozpocząć zbiory pierwszego pokosu traw, co w moim rejonie daje blisko trzy tygodniowe przyspieszenie względem roku ubiegłego – mówi Hodowca z Podlasia. 

W podobnej sytuacji jest wielu rolników z innych regionów Polski warunkach hodowli bydła. Jak tłumaczy hodowca z wschodniej części Mazowsza – już na początku przyszłego tygodnia planuję zbierać trawy i sporządzać kiszonki.

 

Wcześniejsze niż zwykle pojawienie się wiosny odczuli nie tylko rolnicy. Nasilenie prac polowych spędza sen z oczu właścicieli punktów sprzedaży nawozów sztucznych.

 

- Wczesna wiosna mocno przyspieszyła prace polowe rolników przez co jest niewielki problem z nawozami sztucznymi – zwłaszcza azotowymi – wyjaśnia właściciel punktu sprzedaży nawozów sztucznych z województwa podlaskiego. Wiele zamówień jest realizowanych z kilkutygodniowymi opóźnieniami, ale niestety zakłady azotowe nie są w stanie dostarczyć nawozów na czas – dodaje.

 

 

Autor:Tomasz Piotrowski/farmer.pl

 

 

Zaloguj się aby dodać komentarz