Drożeje soja - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
drozeje-soja
Wraz z rosnącymi cenami soi wzrosły ceny oleju i śruty poekstrakcyjnej sojowej. Obecnie ceny śruty klasują się na poziomie 309$ za tonę, jest to wzrost o około 12$ w porównaniu do zeszłego tygodnia.

Najprawdopodobniej to jeszcze nie koniec podwyżek, zwłaszcza że globalne zapotrzebowanie na ten rodzaj paszy z miesiąca na miesiąc rośnie. Wzrosty już przełożyły się na krajowy rynek, i niestety dla kupujących przeceny także u nas raczej się nie zapowiadają. Tym bardziej że surowiec we wrześniu, bez zawarcia wcześniejszych kontraktów można kupić tylko z drugiej ręki w portach trwa na razie realizacja umów. Kupować będzie można dopiero od października, a stawki na przyszły miesiąc są zdecydowanie wyższe niż te z ubiegłego tygodnia. Umowy na październikowe dostawy można podpisać po średnio po 1340 zł za tonę.

 

Źródło: Agrobiznes.pl

Zaloguj się aby dodać komentarz