Resort rolnictwa chce ograniczyć soję GMO - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
resort-rolnictwa-chce-ograniczyc-soje-gmo
Na posiedzeniu Zespołu do spraw Rozwoju Rodzimych Żródeł Białka, eksperci wraz z nałkowcami zastanawiali się jak i kiedy Polskę uda się uwolnić od konieczności importu soi GMO z za oceanu.Ustalono, że źródeł białka które mogły by zastąpić soję GMo jest wiele, a Polska posiada ich przynajmniej kilka i to już od dziś można je stopniowo rozwijać. Głównie chodzi o zwiększenie upraw rzepaku i pochodzących z niego pasz oraz zwiększenie upraw soi non gmo w Polsce.
Co roku sprowadzamy około 2,5 mln ton soi gmo jest to najtańsze i najbardziej dostępne źródło białka paszowego. producenci repaku przypominają, że w tym samym czasie wysyłamy śrótę i makuchy rzepakowe, które trafiają do niemieckiego przemysłu paszowego. Rocznie to nawet 700 tys ton., ograniczenie na rzecz krajowego zużycia mogło by pomóc w zmniejszeniu importu soi GMO.

Źródło: Agrobiznes.pl

Zaloguj się aby dodać komentarz