Sami wymierzyli sprawiedliwość złodziejom bydła - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Obserwowany od czerwca na południowym wschodzie Madagaskaru konflikt pomiędzy złodziejami bydła a hodowcami nasilił się w nocy z piątku na sobotę. Jak poinformował szef żandarmerii ppłk Tahina Rakotomalala, po kolejnej kradzieży na południu kraju w regionie Port Dauphin wieśniacy zabili 67 złodziei. Udało się odzyskać 98 ze 100 skradzionych sztuk bydła.W nocy z niedzieli na poniedziałek zginęły kolejne 23 osoby w tym samym regionie, lecz innej gminie. Złodzieje zostali tam zaatakowani przez hodowców uzbrojonych w kamienie, oszczepy i strzelby.
Do miejsc, gdzie wybuchły konflikty, wysłano żandarmerię i policję, aby zapobiec dalszemu rozlewowi krwi i ewentualnej zemście ze strony złodziei.

W niedzielę w gminie Betroka zabito sześciu kolejnych złodziei. Podczas interwencji zginęło tam także dwóch żandarmów i policjant.

Kradzieże bydła stanowiły na Madagaskarze tradycję, która miała dawać młodym chłopcom szansę wykazania się męstwem. W ostatnich latach było jednak coraz więcej przypadków handlu kradzionym bydłem.

Źródło: Farmer.pl

Zaloguj się aby dodać komentarz