Belgijska Błękitno - Biała przywędrowała na Śląsk - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
belgijska-blekitno-biala-przywedrowala-na-slask
Jak podaje magazyn AgroBiznes krowy przypominają bardziej kulturystów w szczytowej formie niż swojskie móćki. Jednocześnie zapewnia, że te okazałe mięsnie w żaden sposób nie budowały sterydy tylko czyste belgijskie geny. 

Godne podziwu jest wyjątkowe umaszczenie, szlachetna głowa i imponujące przyrosty wagi. Masa ciała buhajów przekracza 1000 kg natomiast dojrzałych krów niewiele mniej. Mięso bydła tej rasy cenione jest przez większą część Europy jednak w Polsce praktycznie jest nieznane. Mięsno wołowe sprawia nam problemy w przyrządzaniu, ale także jego sprzedaż nie jest wcale taka prosta.

Krowy belgijskie błekitno - białe śmiało krzyżować można z przedstawicielami mniej okazałych ras bydła co daje naprawdę korzystne skutki. Potomstwo jest cięższe, większe, lepiej umięśnione, mięso jest smaczniejsze. 

Przedstawiciele tej rasy są potężnie umięsnione i jak porównuje AgroBiznes, ważą tyle co bizony, jednak ich usposobienie jest z natury łagodne, i nawet rogi są im nie potrzebne! :)

Zaloguj się aby dodać komentarz