Mniej wypadków w rolnictwie - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
bez_tytulu.png
- Najczęściej do uszczerbku na zdrowiu dochodziło wskutek wypadków z grup: upadek osób”– 2 157 poszkodowanych, (50% wypadków zakończonych przyznaniem jednorazowych odszkodowań w okresie sprawozdawczym) „pochwycenie lub uderzenie przez ruchome części maszyn” – 548 poszkodowanych (12,7% wypadków zakończonych przyznaniem jednorazowych odszkodowań w okresie sprawozdawczym), uderzenie, pogryzienie i przygniecenie przez zwierzęta” – 528 poszkodowanych (12,2% wypadków zakończonych przyznaniem jednorazowych odszkodowań w okresie sprawozdawczym) – mówi  Maria Lewandowska, rzecznik prasowy KRUS

W większości wypadków orzeczono uszczerbek na zdrowiu nieprzekraczający 5%, (dotyczyło to 64,7% spraw zakończonych wypłatą jednorazowych odszkodowań).
Wypadki śmiertelne stanowiły 0,51% wszystkich wypadków zakończonych wypłatą świadczeń. Najczęściej zgonem kończyły się wypadki z grup: „przejechanie, uderzenie, pochwycenie przez środek transportu w ruchu” – zginęło 11 osób, „nagłe zachorowania” – 4 osoby i „uderzenie, pogryzienie i przygniecenie przez zwierzęta” – 3 osoby.

Zgłoszono 85 wniosków o jednorazowe odszkodowanie z tytułu uszczerbku na zdrowiu wskutek choroby zawodowej o 15 (21,4%), więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wydano 26 decyzji odmownych i 57 przyznających. W porównaniu do I kwartału ubiegłego roku wzrosła liczba decyzji odmownych o 4 (18,2%) i liczba wydanych decyzji przyznających jednorazowe odszkodowanie również o 7 (14,0%). U większości rolników rozpoznano choroby zakaźne (53 zachorowania) - głównie boreliozę.Opracował: Obi oba

Zaloguj się aby dodać komentarz