Inspekcja Weterynaryjna nakłada kary! Zobacz na co zwrócić szczególną uwagę. - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
inspekcja_weterynaryjna_logo.jpg
Uchybienia występujące w podmiotach sektora spożywczego produktów pochodzenia zwierzęcego dotyczyły:  nadzoru właścicielskiego, wymogów strukturalnych, identyfikowalności, wymogów higienicznych, dobrostanu zwierząt oraz właściwego postępowania z ubocznymi produktami pochodzenia zwierzęcego. Stwierdzane nieprawidłowości w punktach skupu zwierząt i podmiotach prowadzących działalność pośrednictwa w obrocie zwierzętami dotyczyły:  infrastruktury, prowadzenia dokumentacji, identyfikacji zwierząt oraz dobrostanu zwierząt. 

Jednocześnie w wyniku prowadzonych w dniach 31 lipca – 6 sierpnia 2013 r. kontroli ujawniono 19 prowadzonych nielegalnie działalności. Przypadki te dotyczyły: uboju zwierząt (9 przypadków), w tym na użytek własny (7 przypadków), produkcji środków spożywczych pochodzenia zwierzęcego (10 przypadków), wprowadzania do obrotu środków spożywczych pochodzenia zwierzęce go (5 przypadków), rozbioru (1 przypadek) i transportu zwierząt (1  przypadek).

 

W związku z ujawnieniem ww. nielegalnych działalności nałożono 7 kar pieniężnych na kwotę 1 400 zł (nałożenie 9 kolejnych jest w toku), 3 sprawy przekazano do organów ścigania (przekazanie kolejnych 3 jest w toku), jedną sprawę przekazano zgodnie z kompetencją do właściwego powiatowego lekarza weterynarii.

 

W związku z powyższym w okresie 31 lipca – 6 sierpnia 2013 r. łącznie: nałożono w drodze decyzji administracyjnej  13 kar pieniężnych na łączną sumę 17 400 zł, nałożenie 12 kolejnych jest w toku; nałożono 15 mandatów na łączną kwotę 2 650 zł; 4 sprawy przekazano do organów ścigania, przekazanie 3 kolejnych jest w toku; wydano 6 decyzji administracyjnych o zawieszeniu/zakazie działalności i/lub wykreśleniu z rejestru, wydanie 3 kolejnych jest w toku; 1 sprawę przekazano do właściwego miejscowo powiatowego lekarza weterynarii. 

 


Źródło: Główny Inspektorat Weterynarii

Zaloguj się aby dodać komentarz