Cielaki obowiązkowo bez uwięzi - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
asd.jpg
Zakaz wiązania cieląt do 6 miesiąca życia, obowiązuje we wszystkich gospodarstwach trzymających cielęta w kojcach: pojedynczo (w stosunku do gospodarstw posiadających mniej niż 6 cieląt jednocześnie) oraz grupowo. Uwiązanie cielęcia jest nie karane wyłącznie momencie karmienia (odnośnie cieląt utrzymywanych grupowo) i na okres nie wynoszący więcej niż jedna godzina.
Dodatkowo cielęta w starsze niż 8 tygodni, zabronione jest trzymanie w kojcach pojedynczych, wyłączająć gospodarstwa utrzymujące mniej niż 6 cieląt jednocześnie. Poniżej znajduję się zestawienie mówiące o minimalnej powierzchni w odniesieniu do jednego cielaka w kojcu grupowym:
- 1,5 m2 – dla cieląt do 150 kg masy ciała;
- 1,7 m2 – dla cieląt od 151-220 kg masy ciała;
- 1,8 m2 – dla cieląt powyżej 221 kg masy ciała (taką masę w wieku do 6 miesięcy z reguły osiągają jedynie cielęta ras mięsnych).

W przypadku młodych utrzymywanych w kojcach pojedynczych (do 8 tygodnia życia, w gospodarstwach posiadających mniej niż 6 cieląt jednocześnie, zranione albo chore cielęta bez bez znaczenia wieku – z polecenia lekarza weterynarii) minimalna długość kojca to – 110% całkowitej długości ciała zwierzęcia (od czubka nosa do krawędzi ogonowej guza kulszowego), jeśli chodzi o szerokość to musi ona stanowić co najmniej wysokość cielęcia w kłębie (mierzonej w pozycji stojącej).

Stosowanie zasad wzajemnej zgodności jest obowiązuje wszystkich rolników, którzy ubiegają się o płatności bezpośrednie do gruntów rolnych, płatności ONW, program rolnośrodowiskowy, płatności z tytułu zalesiania gruntów. W sytuacji nie spełnienia zasad płatności będą zmniejszane proporcjonalnie do naruszeń.

 

Autor: farmer.pl/Tomasz Piotrowski

Zaloguj się aby dodać komentarz